Jaunumi

Atrašanās uz ledus vēl nav droša
image
  Alūksnes novada pašvaldības aģentūra “ALJA” informē, ka ledus uz Alūksnes ezera un pārējiem novada ezeriem vēl nav pietiekoši biezs, lai uz tā varētu droši atrasties. It sevišķi jāuzmanās ir vietās, kur uz ledus ir biezāka sniega kārta, tādās vietās ledus ir plānāks nekā citur.   Makšķerniekus aicinām būt piesardzīgiem un neaizmirst par drošību - pārbaudīt ledu ar ledus cirtni (vergu), ņemt līdzi ledus dzelkšņus un nedoties uz ledus vieniem.   Izvērtējiet nepieciešamību doties uz ledus un nepārbaudot ledus stāvokli nedoties uz tā, īpaši pārrunāt ar bērniem par bīstamību šobrīd kāpt uz ledus.         Ja pamaniet ledū ielūzušu cilvēku, nekavējoties zvaniet 112 !  
05.12.2023
Lasīt
Alūksnes novada pašvaldības aģentūra "ALJA" aicina uz tikšanos
image
  Alūksnes novada pašvaldības aģentūra "ALJA" 2023.gada 29.novembrī, pulksten 17:30 Dārza ielā 11, Alūksnē Lielajā zālē iepazīstinās interesentus ar Nolikuma par licencēto makšķerēšanu Alūksnes ezerā nolikuma projektu.
24.11.2023
Lasīt
Zivju fonda projekta ietvaros iegādāts sniega motocikls
image
  Kvalitatīva uzraudzības procesa nodrošināšanai, Alūksnes novada pašvaldības aģentūrai “ALJA” bija nepieciešams iegādāties jaunu tehnikas vienību - sniega motociklu, nomainot nolietoto tehniku, kura iegādāta 2011.gadā un uz doto brīdi ar vien vairāk pieaug tās uzturēšanas un remontu izmaksas. Jauns sniega motocikls būtiski atslogos gadskārtējā budžeta izdevumus un ļaus pilnā apjomā izmantot plānoto inspektoru reidu apjomu.   Sniega motocikls Ski-Doo Skandic LE 900 ACE iegādāts Zivju fonda projekta “Alūksnes novada ūdenstilpju zivju resursu aizsardzībai sniega motocikla iegāde” ietvaros un tā kopējās izmaksas ir 20900,00 EUR, no kurām 12500,00 EUR ir Zivju fonda finansējums un Alūksnes novada pašvaldības līdzfinansējums – 8400,00 EUR.   Ar šādu aprīkojumu aģentūras “ALJA” inspektori spēs operatīvi veikt reidus Alūksnes novada ūdenstilpēs un sekmīgi realizēt makšķerēšanas un rūpnieciskās zvejas noteikumu ievērošanas kontroli, kā arī tiks ierobežoti rūpnieciskās zvejas un amatierzvejas noteikumu pārkāpumi, veicinot kvalitatīvu Alūksnes novada ūdenstilpju uzraudzību un nodrošinot uzraudzītu un likumīgu zivju resursu patērēšanu.
01.11.2023
Lasīt
Ar Zivju fonda atbalstu pavairo zivju resursus Alūksnes novadā
image
Alūksnes novada publiskajās ūdenstilpēs – Indzera un Sudala ezerā ar Zivju fonda atbalstu pavairoti zivju resursi.   Pašvaldības aģentūras “ALJA” darbinieki, klātesot Pārtikas un veterinārā dienesta un Valsts vides dienesta pārstāvjiem, Indzera un Sudala ezerā ielaida zandartu vienvasaras mazuļus. Indzerī ielaisti 13 tūkstoši mazuļu, Sudalā – gandrīz 16,5 tūkstoši.   Projekta “Zandartu pavairošana Sudala un Indzera ezerā” izmaksas ir 10 316,46 EUR, tajā skaitā Zivju fonda finansējums 7 800 EUR, Alūksnes novada pašvaldības līdzfinansējums – 2 516,46 EUR.   Šomēnes arī Alūksnes ezerā ar Zivju fonda atbalstu zivju krājumi papildināti ar 39 tūkstošiem zandartu mazuļu.   SAGATAVOJA: Evita APLOKA Alūksnes novada pašvaldības Centrālās administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste
25.10.2023
Lasīt
Alūksnes ezers papildināts ar zandartu mazuļiem
image
Zivju fonda atbalstītā projekta konkursa pasākuma “Zivju resursu pavairošana un atražošana publiskajās ūdenstilpēs un ūdenstilpēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, citās ūdenstilpēs, kas ir valsts vai pašvaldību īpašumā, kā arī privātajās upēs, kurās ir atļauta makšķerēšana, vēžošana vai zemūdens medības” ietvaros 2023.gada 4.oktobrī Alūksnes ezers papildināts ar 38880 gab. zandartu, kuru vidējais svars bija 1 – 4 grami.   Zandartu mazuļus piegādāja Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" zivju audzētava "Tome".   Projekta izmaksas sastāda 12003,20  EUR, no kurām Zivju fonda finansējums – 9000,00 EUR un Alūksnes novada pašvaldības finansējums –3003,20 EUR.
05.10.2023
Lasīt
Pilsētas svētku laikā 5.augustā īslaicīgi būs slēgts Alūksnes ezera iekšezers
image
 ZIŅA MAKŠĶERNIEKIEM UN LAIVOTĀJIEM! Alūksnes pilsētas svētku norišu laikā īslaicīgi būs slēgts iekšezers  Sestdien, 5. augustā, Alūksnes ezera iekšezerā pie pašvaldības aģentūras “ALJA” notiks netradicionālo peldlīdzekļu parāde un ūdens akrobātikas paraugdemonstrējumi, tādēļ Alūksnes ezera iekšezers citu ūdens transportlīdzekļu kustībai būs slēgts no pulksten 12.30 līdz 15.00. Alūksniešiem netradicionālo peldlīdzekļu konkurss ir jau pazīstama tradīcija, kas šogad atjaunota, lai ļautu gan vietējo iedzīvotāju, gan arī pilsētas viesu radošajiem prātiem uzkonstruēt vēl nebijušas formas un izskata netradicionālus peldlīdzekļus. Aicinām pulksten 13.00 pie “ALJAs” ēkas līdzjutējus vērot, kādi plosti šogad būs tapuši. Savu plostu vēl var pagūt izgatavot, ievērojot zināmus nosacījumus, ar kuriem var iepazīties konkursa nolikumā: https://aluksne.lv/.../nemotorizeto-netradicionalo.../ Turpat iekšezerā pie PA “ALJA” ēkas būs vērojami arī iespaidīgi un elpu aizraujoši Jūrmalas sporta kluba “Partizāņu ugunskurs” ūdens akrobātikas paraugdemonstrējumi. Sporta klubs darbojas kopš 2002. gada un ar saviem priekšnesumiem viņi bijuši daudzu pilsētu svētku dalībnieki, starp citu, pirmoreiz – tieši Alūksnē, 2011. gadā! Līdz ar to šī būs skaista atkalsatikšanās alūksniešiem ar ūdens akrobātiem no Jūrmalas. Aicinām skatītājus!
03.08.2023
Lasīt
Aicinām uz diskusiju par Zeltiņu uzpludinājumu
image
Pasaules Dabas Fonds aicina Alūksnes novada iedzīvotājus uz otro publisko diskusiju par Melnupes atjaunošanu Zeltiņu tautas namā 11. augustā plkst. 17.00.   Šajā reizē runāsim par konkrētiem upju atjaunošanas piemēriem Latvijā, kas ļaus labāk izprast ieguvumus, ko videi un cilvēkiem sniedz upes atjaunošana. Diskusijā piedalīsies pārstāvji no Pasaules Dabas Fonda, SIA "Saldūdeņu risinājumi", Zemkopības ministrijas nekustamajiem īpašumiem un Alūksnes novada pašvaldības. Sarunā ir aicināts piedalīties ikviens interesents.   Foto: Magda Jentgena
03.08.2023
Lasīt
Alūksnes ezerā peldūdeņu kvalitāte atbilst normai
image
Pēc pašvaldības aģentūras “ALJA” pasūtījuma SIA “Laboratorija AUCTORITAS” ir veikusi peldūdens kvalitātes kontroli Alūksnes ezera peldēšanas vietās Pilssalā, Vējiņā, Zirgu dzirdinātavā, Ezermalā, Kolberģī, Šūpalās un Melnumā.   Peldūdens analīžu rezultāti atbilst normai. Nav konstatēta naftas produktu klātbūtne vai piesārņojums ar peldošiem un tamlīdzīgiem atkritumiem, kā arī zilaļģu klātbūtne. Dažās peldēšanās vietās novērota fitoplanktona ziedēšana nelielos apjomos.   Sakarā ar to, ka arī Alūksnes novada teritorijā ir konstatēts putnu gripas gadījums mirušam savvaļas putnam, vēršam iedzīvotāju uzmanību uz to, ka ja peldēšanas vietu tuvumā vai jebkur citur atrodat beigtus putnus, nekādā gadījumā tiem nevajag pieskarties! Šādā situācijā lūdzam par atradumu informēt “Astes un Ūsas”, zvanot pa tālruni 29477535.
18.07.2023
Lasīt
Pasaules Dabas Fonds aicina uz diskusiju par Melnupes atjaunošanu
image
  Pasaules Dabas Fonds aicina iedzīvotājus uz publisku diskusiju par Melnupes atjaunošanu piektdien, 7. jūlijā, pulksten 18.00 Zeltiņu tautas namā. Sarunā ir aicināts piedalīties ikviens interesents, kurš vēlas iesaistīties diskusijā un izteikt viedokli par Melnupes atjaunošanas plāniem.   Sarunā piedalīsies Pasaules Dabas Fonda, Valsts zinātniskā institūta “BIOR”, Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra, Zemkopības ministrijas nekustamo īpašumu, SIA “Saldūdeņu risinājumi” un Alūksne novada pašvaldības pārstāvji. Tās laikā ikviens interesents varēs uzdot jautājumus un izteikt viedokli par upes atjaunošanas plāniem un iespējamo aizsprosta nojaukšanu Melnupē. Šīs sarunas mērķis ir rast kopīgu risinājumu Melnupes atjaunošanai un upes ekoloģiskā stāvokļa uzlabošanai.     Foto: Magda Jentgena
30.06.2023
Lasīt
Peldēšanas vietās ūdens kvalitāte atbilstoša
image
  Pašvaldības aģentūra “ALJA” informē, ka 7. jūnijā SIA “Laboratorija AUCTORITAS” veiktie Alūksnes ezera ūdens paraugu rezultāti liecina, ka rādītāji atbilst normatīvajiem aktiem, piesārņojuma nav un peldēties ir droši.   Paraugi ņemti šādās Alūksnes ezera peldēšanas vietās – “Pilssala”, “Vējiņš”, “Zirgu dzirdinātava”, “Ezermala”, “Kolberģis”, “Šūpalas”, “Melnums”. Nevienā no peldēšanas vietām naftas produktu klātbūtne un piesārņojums ar peldošiem vai tml. atkritumiem nav konstatēti. Nav novērota fitoplanktona ziedēšana un zilaļģu klātbūtne. Pašreiz vistīrākais ūdens ir peldēšanas vietās “Kolberģis” un “Melnums”.
12.06.2023
Lasīt
4.maijs - "Brīvības svētki Alūksnē"
image
  4. maijā Alūksnē notiks Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu militārā parāde, vienību paraugdemonstrējumi, informatīvie stendi, tehnikas izstāde, koncerti, sporta spēles un mājražotāju tirdziņš.   Sakarā ar svētku pasākumiem 3. un 4. maijā pilsētā būs ievērojami autotransporta kustības ierobežojumi, galvenokārt tās centra daļā. Lūdzam iepazīties ar informāciju www.aluksne.lv: https://aluksne.lv/index.php/2023/04/21/satiksmes-ierobezojumi-3-un-4-maija/   Aicinām iepazīties ar informāciju par svētku pasākumiem www.aluksne.lv: https://aluksne.lv/index.php/2023/04/21/4-maija-pasakumi-aluksne/
02.05.2023
Lasīt
Makšķerēšana, izmantojot peldošus ūdens transportlīdzekļus, atļauta no 10.maija
image
  Alūksnes novada pašvaldības aģentūra "ALJA" atgādina, ka makšķerēšana, izmantojot peldošus ūdens transportlīdzekļus, Alūksnes ezerā atļauta no 10.maija.   27.02.2020.Alūksnes novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr.5/2020 “NOLIKUMS PAR LICENCĒTO MAKŠĶERĒŠANU ALŪKSNES EZERĀ”
24.04.2023
Lasīt