Jautājums veiksmīgi nosūtīts! Pēc iespējas ātrāk atbildēsim uz Jūsu jautājumu!
Ir jautājumi? Rakstiet tos šeit!
Jūsu E-pasts
Jautājums
Neesmu robots

Jautājumi / Atbildes

21.08.2020
Labdien, vai uz Pilssalas ir iespējams palikt pa nakti teltī 22-23. augusts? Ar cieņu, Kristaps
Nē, uz Pilssalas nav telts vietu. Pie Alūksnes ezera telti var uzstādīt kempingos vai vienojoties ar privātajiem zemes īpašniekiem.
19.06.2020
Vēlos spiningot no krasta.ir makšķerēšanas karte.vai Aluksnes ezeram nepieciešams izņemt licenci vai pietiek ar vispārējo makskeresanas karti?
Papildus makšķerēšanas kartei jāizņem arī Bezmaksas licence makšķerēšanai no krasta. To var saņemt Pilssalā aģentūrai vai internetā Epakalpojumi.lv
25.05.2020
Sveiki, vai ir iespejams noiret Aluksnes ezera laivu kopa ar motoru lidz 5hp?
Šādu pakalpojumu nodrošina viesu mājas un kempingi ap Alūksnes ezeru.
27.09.2019
Vēlos jautāt par fīdera tipa makšķerēm cik vienlaicīgi drīkst atrasties ūdenī,un vai ezerā naw liegts makšķerēt no krasta, piemēram sāku ķert piekdienā ap plkst 17.00 un beidzu nakamās dienas rītā?
Vienlaicīgi drīkst makšķerēt ar diviem makšķerēšanas rīkiem, jūsu gadījumā ar diviem fīderiem. Makšķerēšana no krasta Alūksnes ezerā atļauta bez maksas, bet jums ir jāizņem Bezmaksas licence makšķerēšanai no krasta, to var saņem Alūksnē, Pilssalas ielā 10 (Pilssalā) darba laikā (P-Pk. 8-17), ja jums nav iespējas pašam ierasties šajā laikā, tad to var izdarīt arī kāds cits norādot jūsu datus licences aizpildīšanai.
01.08.2019
Nopirku laivu. Kur var izņemt laivai/airu/ numuru un vai tas nepieciešams?
Kuģošanas līdzekļus (jūsu gadījumā tā ir airu laiva) variet piereģistrēt Ceļu satiksmes drošības direkcijā vai Latvijas Jūras administrācijas Kuģu reģistrā. Alūksnes novada ūdenstilpēs atļauts izmantot tikai reģistrētus kuģošanas līdzekļus, izņemot gadījumus (piem., kuģošanas līdzekļa garums ir mazāks par 2,5 m), ja to reģistrācija nav obligāta pēc MK noteikumiem, bet tādā gadījumā pirms došanās kādā no ūdenstilpēm par to jāziņo Alūksnes novada pašvaldības aģentūras ALJA inspektoram.
29.05.2019
Labdien.Vai nepieciešams reģistrēt vai iegūt kādu atļauju gumijas laivaj,lai parvietotos,makšķerētu vai vienkārši atpūstos uz Alūksnes ezera un uz citām ūdenstilpnēm?Paldies.
Alūksnes novadā Saistošie noteikumi paredz, ka ūdenstilpēs drīkst izmantot tikai CSDD reģistrētus kuģošanas (ūdens transporta) līdzekļus, izņemot gadījumus, ja attiecīgais kuģošanas līdzeklis (gumijas laivas, kurām obligātu reģistrāciju neparedz CSDD) nav obligāti reģistrējams pēc MK noteikumiem. Šādā gadījumā Jums pirms došanās ūdenstilpē par to jāpaziņo aģentūras ALJA inspektoram. Tel. 26389199
13.05.2019
Labdien. Vai Alūksnes ezerā ir iespējams iznomāt ūdens motociklu? Un kur? Ar cieņu, Etna
Uz 2019.gada vasaras sezonu neviens uzņēmējs pagaidām šādas ziņas mums nav sniedzis, tāpēc atbildi sniegt nevarēsim. Var vērsties pie viesumājām un kempingiem, kuri ir ezera krastā vai meklēt pēc sludinājuma.
14.02.2019
Labdien! Kur ir labākās vietas, kur novietot auto pie ezera ziemas sezonā un doties copēt? vai ir kādas vietas, kur nedrīkst atstāt auto? Ar cieņu, Normunds
Ja vēlas makšķerēt pie pilsētas (iekšezerā), tad stāvvietas vistuvāk ezeram ir Skolas ielā un Tempļakalna ielā. Ja mērķis ir makšķerēt pie Cepurītes vai Garās salas, tad Melnuma ielā pie Melnuma peldvietas. Ir stāvvieta uz Pleskavas ielas (aiz Nacionālajiem Bruņotajiem Spēkiem virzienā uz Kolberģi), ir stāvvieta Ozolu ielā blakus laivu kanālam. Kolberģī pie ezera atļauts stāvēt, kur to pieļauj CSN, privātajās zemes vienībās, saskaņojot ar privāto zemju īpašniekiem, tas pats arī Lāzberģī. Stāvvieta lietošanai bez saskaņojuma ir arī Šūpalās. Vietu nosaukumus skatīt kādā no kartēm.
15.12.2018
Labdien.Sakat lūdzu kāda iespēja ir iegādāties atļauju Alūksnes ezerā pārvietoties ar sniega moci makšķerēšanas nolūkos.Vēlamies ar bērniem šogad dažas reizes pamēģināt laimi..Ar cieņu Didzis
Lai pārvietotos ar motocikliem pa Alūksnes ezeru atļauja speciāla nav vajadzīga. Brauciet makšķerējiet un atpūtieties.
06.07.2018
Labdien. gribėtos precizėt par laivosanas noteikumiem vai drikst iebraukt ar savu laivu un kadus dzinejus atlauts lietot. Un ja drikst tud kur var ielaist laivu.
Laivai jābūt reģistrētai un nav ierobežojumu attiecībā uz dzinējiem. Laivu var ielaist Ozolu ielā, Tempļakalna ielā un Ojāra Vācieša ielā.
09.02.2018

Sveiki ! Vai liidakas driikst kert arii visu martu,Juusu ezeraa,izmantojot dziivo esmu vai maaksliigo maanekli? Lasot noteikumus,taa iisti neizpratu....

Martā līdakām ir liegums visā Latvijas teritorijā, skaties Makšķerēšanas noteikumos.

09.02.2018

Labvakar ! Vai redzes invaliidam,( ir invaliditaates aplieciiba),kas grib kert foreles ir jaapeerk forelu kershanas atlauja?

Jā, jāpērk.

03.02.2018

Sveicināti, es gribētu zināt kādās vietas ir atļauts makšķerēt uz Alūksnes ezera?

Makšķerēt ir atļauts visā Alūksnes ezera akvatorijā, izņemot 100 m rādiusā Alūksnes rezerā Alūksnes upes iztekas rajonā, kā arī Alūksnes upē līdz aizsprostam (hidrotehniskajai būvei - slūžām).

31.01.2018

Vai par katru dienu 15 eiriki jaziedo žibulēšanas sacesībās?

Dalības maksa ir 15 Eur par abām sacensību dienām.

17.04.2017

Trīs makšķernieki vēlas pamēģināt spiningot Alūksnes ezerā maija vidū.Kur var iznomāt laivu,lai tai varētu pielikt savu motoru. Kādas iespējas naktsmītnei no sestdienas uz svētdienu.

Aplūkojiet sadaļu Atpūtas iespējas / Atpūtas vietas. Šīs bāzes atrodas tieši pie Alūksnes ezera.

09.04.2017

Noperkot 1 dienas licenzi uz lidakam no 1.maija ar laivu (loms jaraksta licenzes tabula un pec tam jaadod licenze atpakal un vai tas pats attiecas uz breksi?)

Par līdaku lomu ieraksta uzreiz licencē pēc to paturēšanas lomā. Nelimitētās zivis (breksis, rauda, rudulis..... arī asars) ieraksta kopējo lomu pa sugām, kurš paturēts lomā licences darbības laikā.

27.01.2017

Gribu pieteikties uz kormorānu šaušanu

Pieteikties uz kormorānu šaušanu var zvanot uz 26141741. Kormorānu skaita ierobežošanas pasākumi ar nomedīšanas metodi sākas ar otro augusta sestdienu (ūdens putnu medību sezonas sākums). Jābūt medniekam ar medūibu ieroču nēsāšanas atļauju.

29.08.2016

Vai drīkst doties ezerā ar neregistretu laivu?

Alūksnes novada ūdenstilpēs drīkst izmantot tikai reģistrētas laivas, kurām noteikta reģistrācija pēc MK noteikumiem. Laivām, kuras neietilpst šajā kategorijā, pirms došanās ūdenstilpē par to jāpaziņo aģentūrai "ALJA" pa tālruni 26389199 vai 26472570.

26.07.2016

Labdien!Vai obligāti jāreģistrē 4vietīgu gumijas laivu,lai brauktu Alūksnes ezerā?

Alūksnes novada ūdenstilpēs drīkst izmantot tikai reģistrētas laivas, kurām noteikta reģistrācija pēc MK noteikumiem. Laivām, kuras neietilpst šajā kategorijā, pirms došanās ūdenstilpē par to jāpaziņo aģentūrai "ALJA" pa tālruni 26389199 vai 26472570.

14.09.2015

Vai šogad notiks ssacensības rudens plēsēji 2015?

Sacensības plānotas uz oktobra beigām, novembra sākumu. Konkrēts datums vēl nav noteikts, bet drīz tiks pieņemts lēmums un izsludināts.

07.03.2015

Kāds un cik liels sods ir noteikts par makšķerēšanu bez licenzes Alūksnes ezerā?

Sodu par makšķerēšanu bez licences piemēro Valsts Vides dienests, kur soda apmērs var būt no brīdinājuma līdz 350 Eur, jāņem vērā, ka var būt arī noteikta zaudējumu atlīdzība par lomā paturētajām zivīm un/vai vēžiem, šis apmērs dažādām sugām, dažādos laika periodos noteikts dažāds, skat. Makšķerēšanas noteikumus.

05.03.2015

Vai taisniba ka laivas novietnei jabut registretai,agentura ALJA un ka to izdarit interneta ?

Aģentūrā Jums nepieciešams norādīt, kur stāv Jūsu izmantotais ūdens transporta līdzeklis, kāds tam ir reģistrācijas numurs un jānorāda Jūsu dati, piemēram adrese, telefona numurs, lai vajadzības gadījumā aģentūra ar Jums var sazināties.

12.08.2014

kur pie Aluksnes ezera var iziret laivu?

Laivu noma Alūksnes ezerā pieejama aģentūrā ALJA, Pilssalas ielā 10, kempingā - Ezermalas ielā 44 un Jaunsētās.

04.06.2014

Где можно купить, лицензию, на рыбалку на озере Алуксне?

https://www.epakalpojumi.lv/Services/LOMS/Default.aspx

20.05.2014

Vai taisnība ka līdz 1jūnijam laivas ar motora jaudu lielāku par 5ZS ezerā ir liegta? Un ja iespējams ,izskaidrot šī lieguma pamatojumu?

Nolikumā par licencēto makšķerēšanu Alūksnes ezerā 5.5. punkts nosaka, ka aizliegts izmantot plostus, motorlaivas, kuterus, jahtas un ūdens motociklus ar iekšdedzes dzinējiem ar jaudu virs 3,7 kW no 1.maija līdz 1.jūnijam. Par pamatojumu ir maija mēnesī noritošais zivju nārsts vairākām sugām, piemēram, līdaka, plaudis, rauda u.c. un šinī periodā nebūtu prātīgi zivīm (arī ligzdojošajiem ūdensputniem putniem) radīt papildus stresu ar lielo motorlaivu un motociklu radīto troksni un krastu saviļņojumu.

 

09.05.2014

Alūksnes ezers ir liels?

Jā, liels!